Véndiák-találkozó a BGF-en

/ SZAKma 2014. novemberi lapszám
Véndiák-találkozó a BGF-en

A Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Kara immár negyedik alkalommal, 2014. szeptember 26-án rendezte meg a Véndiák-találkozót. Az idei évben az ezüst pecsétgyűrűt Nagy Csaba, a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. vezérigazgatója kapta. A találkozón átadták az arany és gyémánt díszokleveleket is.

A Véndiák Egyesület elnöke, dr. Sztanó Imre köszöntöt­te az egykori és jelenlegi oktatókat, hallgatókat.

Dr. Heidrich Balázs dé­kán beszédében többek között ismertette a kar jelenlegi helyzetét, vázolta a kép­zéseket, terveket, és összefoglalta az elért eredményeket. A program az ezüst pe­csétgyűrű átadásával folytatódott. A kar vezetése a Véndiák-találkozón ezüst pe­csétgyűrűvel tiszteli meg azon volt hall­gatókat, akik kiemelkedő szakmai tevé­kenységükkel a kar képzésének hírnevét öregbítik. Az egyesület ugyanis deklarált feladatának tekinti a végzett hallgatók szakmai sikereinek nyomon követését. Ennek érdekében döntött úgy a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számvite­li Kara (a továbbiakban: BGF PSZK), hogy évente egy-két kiemelkedő szakmai karri­ert elért korábban végzett diák munkáját ezüst pecsétgyűrűvel ismeri el.

 

 

Az idei évben ezt a kitüntetést Nagy Csaba kapta, aki 2013. szeptember 1-jétől a Magyar Fejlesztési Bank Zrt. vezérigazgatója. Szakmai múltja a pénz­ügyi szektorhoz köti, 1997-től 2011-ig az OTP-csoportban dolgozott, előbb érték­papír-forgalmazási területen, azután az OTP Jelzálogbank vezérigazgató-helyet­teseként. 2011 és 2013 között a Magyar Fejlesztési Banknál ügyvezető igazgató­ként a vállalatfinanszírozással foglalko­zott, majd a Magyar Villamos Művek gaz­dasági vezérigazgató-helyettese volt. Idén júniusban beválasztották az Európai Álla­mi Bankok Szövetsége (EAPB) kilenctagú igazgatóságába. A találkozó másik kiemel­kedő eseménye az arany és gyémánt dísz­oklevelek átadása volt.

A Véndiák Egyesület fő célja a selmeci diákhagyományok és a BGF PSZK, illet­ve jogelődei hagyományainak ápolása, a végzett és jelenlegi hallgatók, valamint a hallgatók és az oktatói kar közötti kapcso­lat erősítése.

A célok között szerepel, hogy képvisel­je a volt és a jelenlegi hallgatóinak szak­mai érdekeit, kapcsolatot tartson fenn azon szakmai szervezetekkel, gazdálko­dó szervezetekkel, más oktatási intézmé­nyekkel, illetve egyéb személyekkel, ame­lyeknél a BGF PSZK-n végzett hallgatók tevékenykednek vagy tanulnak.

Az egyesület oktatási, kulturális és sportprogramokat szervez, segíti a BGF PSZK hallgatói szakmai gyakorlatának megszervezését is.