2025. március 18-án került megrendezésre a FINTELLIGENCE Nemzetközi Tudományos Konferencia a Miskolci Egyetem Pénzügyi és Számviteli Intézet, a Magyar Bankszövetség, a FINTELLIGENCE Pénzügyi Kultúra Központ és a Magyar Könyvvizsgálói Kamara szervezésében. Ebben az évben ünnepli alapításának 25. évfordulóját a Pénzügyi és Számvitel Intézet és ebben az évben került sor a 25. Szakmai napra is.
Délelőtt 10 órától egy rövid köszöntő után a plenáris szekció előadásait tekinthették meg online és offline formában egyaránt a résztvevők, majd a délután folyamán további szakmai előadások következtek különböző szekciókban.
Az esemény megnyitásaként Dr. Szilágyi Roland, a Miskolci Egyetem oktatási rektorhelyettese és Dr. Nagy Szabolcs a Gazdaságtudományi Kar dékánhelyettese köszöntötte a jelenlévőket.
A plenáris szekcióban Hunyadi László (kis- és középvállalkozások fejlesztéséért felelős helyettes államtitkár, NGM), Fehérváry Tamás (ügyvezető igazgató, Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség), Nemes Máté (igazgató, Mastercard), Marosi Bence (üzleti igazgató, GIRO Zrt), Huszti Dániel (mesterséges intelligencia szakértő, IBM) és Vargáné Bukucs Zsuzsanna (oktatási igazgató, Pénziránytű Alapítvány) tartotta meg előadását.
A részvevők érdeklődve figyelték a pénzügyi tudatossággal kapcsolatos előadásokat, hasznosak voltak számukra a pénzügyi biztonsággal és a mesterséges intelligenciával kapcsolatos ismeretek. A konferencia résztvevői információkat kaphattak a tudatos vállalkozói stratégiákról a lehetőségek kihasználására vonatkozóan, valamint a vállalkozói tudatosságot fejlesztő tanácsadási programokról is.
Az esemény során a Pénzügyi kultúra nagykövete díj adományozására is sor került. A példaértékű pénzügyi kultúra fejlesztési tevékenységéért Péterfi Tamás (regionális vezető, IDEMIA) kapott díjat.
A délután folyamán további szakmai előadásokra figyelhettek az érdeklődők a könyvvizsgálóknak szóló, valamint a „The new era of Finance and Accounting” szekcióban.
A könyvvizsgálói szekcióban Homor József a fontosabb 2025. évi adóváltozásokat emelte ki, majd Prof. Dr. Pál Tibor a Magyar Könyvvizsgálói Kamara aktualitásait ismertette.
A résztvevők egy pénzügyi tudatossággal kapcsolatos felmérést is kitölthettek, melynek eredményeit az Intézet kollégai hamarosan publikálni is fogják.
A konferencián közel 60 könyvvizsgáló, gyakorlati szakember és több mint 150 hallgató vett részt. Örömünkre szolgál, hogy a hibrid formában megtartott eseménye online módon csatlakozott a konferenciához a Partiumi Keresztény Egyetem Fényes Elek Műhelye Nagyváradról és a Gazdasági Tanácsadó Klub Kolozsvárról.